«Перезавантаження» лейкоцитів: у США схвалили новітній метод боротьби з раком.

Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA) схвалило новий курс лікування раку, при якому використовуються генетично модифіковані клітини крові самого пацієнта, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Вони активізують імунну систему пацієнта, аби та активно знищувала ракові клітини.

Першим цей вид терапії протестував дослідник з Університету Пенсильванії Карл Джун, а 30 серпня в Управлінні з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США його запатентувала лабораторія фармацевтичної компанії Novartis.

Гострий лімфобластний лейкоз є найпоширенішим видом раку крові серед дітей і молодих людей. У США щороку цей діагноз ставлять 3100 новим пацієнтам віком молодше 20 років.

З них 600 можуть відповідати критеріям для лікування з допомогою генетично модифікованих клітин.
Після прохо­дження курсу приблизно 83 відсотки пацієнтів вилікувалися від однієї з форм раку крові.
Ці «живі ліки» виготовляють індивідуально для кожного пацієнта — на відміну від традиційних методів лікування на кшталт хірургії або хіміотерапії. Технологія називається CAR-T.
Ліки виго­товляють за допомогою вилучення клітин імунної системи з крові ­пацієнта. Потім ці клітини — T-лімфоцити — генетично перепрограмовують на те, щоб вони знаходили і знищували ракові клітини.
Після цього модифіковані лімфоцити повертають у тіло пацієнта, де їхня кількість збільшується щоразу, як вони стикаються з раковими клітинами.
«Маючи можливість перепрограмувати клітини самого пацієнта на боротьбу зі смертельною хворобою, ми виходимо на новий рівень медичних інновацій», — заявив представник американського регулятора Скотт Готтліб.